#2016-05-11 02:21:26 

Kathrina20

Użytkownik

Tak się zastanawiam, czy do czyszczenia granitowych blatów kuchennych stosujecie jakieś specjalne środki? Bo ja używam zwykłej wody z płynem, ale ostatnio zauważyłam kółka od filiżanek z kawą i teraz boje się, że zniszczyłam kamień.
#2016-05-11 04:20:12 

Głowa

Użytkownik

Bez przesady. Takie zabrudzenia wciąż możesz usunąc, wystarczy skorzystać z jakiegoś mocniejszego środka do czyszczenia granitu. Teraz na rynku jest tyle chemii do kamiennych blatów, że to żaden problem. A jak masz problemy z takimi plamami to radze zainwestować w zakup jakiegoś specjalnego impregnatu do kamienia, wtedy nic nie będzie wnikało w jego strukture no i same blaty będą łatwiejsze w czyszczeniu.
#2016-05-11 05:11:09 

metalówka

Użytkownik

Ja używam pronto do kamienia, ale pewnie są też inne środki do pielęgnacji. Słyszałam o specjalnych impregnatach, które chronia przed plamami i zapewniają efekt tzw. mokrego kamienia, czyli sprawiają że naturalny kolor staje się bardziej intensywny.
#2016-05-11 07:17:31 

Agent47

Użytkownik

Teoretycznie woda wystarczy, ale specjalne srodki do czyszczenia kamienia też nie zaszkodzą. Jedno jest pewne, nie musisz korzystać z profesjonalnych narzędzi kamieniarskich tj. szlifierki czy pilarki do kamienia, bo te do pielegnacji elementów kamiennych w warunkach domowych zwyczajnie się nie nadają:) Sięgniesz po nie wtedy, jak blat się ukruszy albo porysuje i bedziesz chciała go na nowo wypolerować;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015