#2015-12-11 07:32:58 

Pokemon

Użytkownik

Mnie i moje rodzeństwo zajmowało kiedyś zagadnienie badanie pisma, ponieważ szukaliśmy grafologa do zbadania autentyczności podpisu. Wówczas zaintrygowała mnie działalność grafologa sądowego. Dowiedziałem się, iż do jego obowiązków należy nie tylko badanie autentyczności paraf, ale również opracowywanie opinii odnośnie technicznych badań dokumentów. Ciekawa wydaje się też analiza pisma dysfunkcyjnego. Myślałem, czy starać się o stanowisko zaprzysiężonego grafologa w Poznaniu, lecz ostatecznie zrezygnowałem, gdyż obawiałem się, iż moje kwalifikacje okażą się niewystarczające.
#2015-12-11 08:52:43 

Głowa

Użytkownik

Nie sądziłem, że zakres pracy w sądownictwie jest tak rozległy i uwzględnia tak wiele różnych działań. Do obowiązków biegłych sądowych zalicza się np. badanie testamentu. Biegli opracowują opinie z zakresu badań wieku dokumentów, np. antydatowanie zapisów na dokumentach. Tego typu opinie sporządza się m.in. na zlecenie sądów i kancelarii prawniczych. Interesuje mnie taka działalność, tym bardziej, że taki biegły posiada dostęp do najnowocześniejszego sprzętu. Więcej informacji na ten temat znalazłem w katalogach branżowych analityks.com.pl/. Fizykochemiczne badania podpisów przeprowadza się w profesjonalnym laboratorium kryminalistycznym, które z pewnością jest bardzo interesującym miejscem.
#2015-12-11 11:18:36 

Zadowolona

Użytkownik

Mnie obecnie interesuje praca biegłego sądowego z dziedziny fizykochemii, gdyż najważniejszym zadaniem takiego biegłego jest przeprowadzanie - na zlecenie np. prokuratury - badań narkotyków i substancji psychoaktywnych. Wpisałam niedawno w Google wyrażenie badanie narkotyków i odszukałam informacje, iż w zakres zadań takiego biegłego wlicza się identyfikacja dopalaczy, np. różnego rodzaju proszków, jak również ich analizy jakościowe wraz z opiniowaniem. Polecam poczytać więcej na temat rozpoznawania dopalaczy. Sądzę, iż w naszym kraju potrzeba więcej ekspertów badających dopalacze.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015